אנימיני היא תחרות אנימציות דמות קצרות שהוקמה על ידי קבוצת אנימטוריות המעוניינות להעניק בית לכל חובבי האנימציה ולכל האנימטורים חובבי האנימה, ובכך לעודד ערבוב  של שני התחומים. התחרות נערכת בשיתוף פעולה בין אמא"י (ארגון מנגה ואנימה ישראל) ואיגוד מקצועות האנימציה.

הקרנת האנימציות המשתתפות בתחרות והכרזה על הזוכים תיערך במסגרת כנס אנימאטסורי 2024 של אמא"י, אשר יתקיים ב-8 לאוגוסט 2024 בבנייני האומה בירושלים.

במסגרת התחרות, מוזמנים המשתתפים להגיש אנימציות קצרות של דמויות מקוריות ולהתחרות במסגרת שתי קטגוריות:

 • מתחילים – אנימטורים חובבים וסטודנטים לאנימציה במהלך תקופת הלימודים שלהם.
 • מתקדמים – איגוד מקצועות האנימציה* שסיימו לימודי אנימציה לאחרונה ואנימטורים פעילים בתעשייה. 

* שימו לב – השנה על מנת להירשם לקטגוריית מתקדמים חובה להיות חברים באיגוד מקצועות האנימציה. להצטרפות לאיגוד לחצו כאן.

ההרשמה לתחרות תהיה פתוחה בין ה-26 במאי עד ל-26 ביוני 2024. לא ייתקבלו הרשמות מאוחרות לתחרות.

אנו מזמינים אתכם לקרוא בעיון את תקנון התחרות ולהירשם כמתמודדים!

לשאלות, יש לפנות לצוות התחרות במייל [email protected]

לנוחיות הנרשמים, ישנה אפשרות להשתמש בצורה אופציונאלית (אך לא מחייבת) בדמות מוכנה מטעם התחרות:

רפרנס דמות

יש לכם שאלות?

ההרשמה פתוחה עד 26.6.2024 בשעה 23:00. שימו לב, השנה אופן ההרשמה שונה מבשנה שעברה – הפעם ההרשמה תהיה פתוחה למשך חודש ואינה כוללת את הגשת התוצר הסופי. לאחר ההרשמה, יינתן כחודש נוסף עד למועד ההגשה האחרון לתוצרים הסופיים, ב-20.7.2024.

כל אדם מעל גיל 15 יכול להירשם לתחרות. אין שום חובה בלימודי אנימציה על מנת להירשם – להיפך, התחרות הוקמה בשביל לעודד אנימטורים חובבים לעשות את מה שהם אוהבים. אם המתמודד עושה אנימציה כתחביב בזמנו החופשי, הוא יכול להירשם לקטגוריית המתחילים.
שימו לב – השנה לקטגוריות המתקדמים יוכלו להירשם רק חברי איגוד מקצועות האנימציה. להצטרפות לאיגוד לחצו כאן.
לכל מקרה פרטני יש לפנות לצוות התחרות במייל [email protected].

כן. אלה חלק מהשינויים שהכנסנו לתחרות השנה. ההרשמה לחברות באיגוד מהירה ופשוטה, ואפשר גם להירשם רק על מנת להשתתף בתחרות. להצטרפות לאיגוד לחצו כאן.

 • קבצים בפורמט MP4, MOV או GIF בלבד.
 • אורך האנימציות יהיה בין 5 שניות ל- 60 שניות של אנימציה.
 • האנימציות יהיו מתחת ל- 100MB ויישלחו למייל צוות אנימיני דרך קישור לגוגל דרייב (שימו לב שאינו נעול) או כל שירות העברת קבצים אחר, כגון WeTransfer, Dropbox, וכדומה.
 • הסרטון שנשלח יהיה ב- FRAME RATE של 24 FPS.
 • הסרטון שנשלח יהיה ברזולוציית 16:9, HD 1920X1080.

לא. על האנימציות המשתתפות בתחרות להיות מיוצרות על ידי המתמודד עצמו. אם יתגלה כי האנימציה או כל חלק בה אינם שייכים למתמודד, הנ"ל ייפסל וצוות התחרות ישקול את הרחקתו מתחרויות עתידיות.

אין שום בעיה – המתמודדים יכולים להיעזר במודלים או בריגים חינמיים מהאינטרנט באנימציות שלהם, בתנאי שבדקו שהיוצרים שלהם מאפשרים שימוש של המודל או של הריג בתחרות.
בנוסף, בעת ההרשמה יש ליידע את צוות התחרות ולספק קישור למקור ההורדה.
שימו לב: גם אם מצאתם מודל או ריג חינמי של דמויות מוכרות – הם לא יתקבלו

לא. התחרות תקבל אך ורק דמויות מקוריות שאינן מוגנות בזכויות יוצרים.

אין חובה כזאת מצד התחרות וזה גם לא יבוא לביטוי בניקוד השופטים. אנחנו בצוות התחרות בעד שתקחו את נושא התחרות ואת מגבלות הזמן, ותרוצו איתם לאן שתרצו.

נושא התחרות ישתנה כל שנה והפעם, בשנת 2024, הנושא הוא – פנטזיה.

כן. התחרות תיערך כחלק מפעילויות כנס אנימאטסורי, וככזו היא מצייתת לכללי הכנס. זה אומר שתוכן האנימציות חייב להיות הולם לקהל הרחב ולכל הגילאים. אנימציות בעלות תוכן מיני או אלים מדי, וכן אנימציות שאינן עומדות בתקנון התחרות או מפרות זכויות יוצרים, ייפסלו.

סאונד יתקבל בברכה, אך בדומה לשימוש בדמויות מוכרות, נבקש שתעשו שימוש במוזיקה או סאונדים שאינם מוגנים בזכויות יוצרים. במקרה של הוספת מוזיקה, יש לשלוח לצוות התחרות קישור למקור.

לא. תחנות הבדיקה נועדו לעזור למי שצריך מסגרת וליווי. במידה ואתם לא מרגישים צורך בכך, עליכם להגיש רק לתחנת הבדיקה ב-7.7.2024, כשבוע לפני התאריך האחרון להגשה.
קחו בחשבון שתחנות הבדיקה רק באות לבדוק מה מצבכם בתהליך, ואיננו דורשים להגיע לשלב מסוים כדי להגיש. כלומר, אם שבוע לפני המועד האחרון אתם ברמת הסקיצה, אבל כמות הזמן הנותרת מספיקה עבורכם לסיים את האנימציה, זה בסדר מבחינתנו. אנא חשבו לעצמכם את הזמנים הדרושים מראש.

לאחר תאריך ההגשה, יוכלו המתמודדים להעלות את האנימציות שלהם לרשתות החברתיות בתיוג וציון כנס אנימאטסורי 2024. נשמח גם אם תספרו לעוקבים שלכם שיוכלו להגיע לכנס לצפות בסרטוני התחרות ובהכרזת הזוכים (:

השופטים הם אנימטורים מקהילת האנימציה או מקהילת האנימה, אשר עובדים בתעשייה ובעלי ניסיון בתחומם. השופטים נבחרים על ידי צוות התחרות ויתפרסמו בשלב יותר מאוחר. האנימציות נשפטות על פי רשימת קריטריונים המצויינת בתקנון התחרות:

 • רמת ביצוע
 • שימוש בעקרונות האנימציה
 • תוכן נרטיבי
 • יצירתיות
 • בימוי

האנימציות הגמורות המשתתפות בתחרות יועלו לרשת על ידי אמא"י ואיגוד מקצועות האנימציה כשבועיים לפני יום הכנס. בנוסף, ביום הכנס עצמו ייערך אירוע גדול בו יוקרנו כל האנימציות המשתתפות בתחרות על המסך באולם הראשי. בתום האירוע יוכרזו הזוכים ויוענקו להם הפרסים.

הזוכים בקטגוריית המתחילים יקבלו תלושי מתנה, והזוכים בקטגוריית המתקדמים יקבלו פרס כספי סמלי. מידע נוסף על הפרסים יפורסם בהמשך.

אנחנו מעודדים את כל המתמודדים להגיע לאירוע ההקרנה בכל מקרה – חווית הצפייה באנימציה שלך על המסך הגדול עם קהל היא חוויה יוצאת דופן. עם זאת, אין חובה להגיע על מנת לקבל את הפרס, אבל במקרה הזה החובה היא לתאם עם צוות התחרות מראש נציג מטעם המתמודד שיקבל את הפרס עבורו. 

אנא צרו קשר עם צוות התחרות לידע אותנו לפני שהאנימציות מתפרסמות.

יש ליצור קשר עם צוות התחרות בהקדם האפשרי ליידע אותנו. שימו לב: מתמודדים שמושכים את השתתפותם אחרי ה- 1.8.2024 עלולים להיות מורחקים מתחרויות עתידיות.

דילוג לתוכן